Futboll

Halimi përmbys rezultatin, kalon ekipin e tij në epërsi

Sandhausen është duke fituar ndaj Holsten Kiel me rezultat 2:1

Sandhausen është duke fituar ndaj Holsten Kiel me rezultat 2:1.

Golin e avantazhit për vendasit e shënoi mesfushori kosovar, Besar Halimi, në minutën e 55-të.

Pas një gabimi në mbrojtje, përfitojnë bukur vendasit dhe Besar Halimi e mposht portierin kundërshtar, duke përmbysur rezultatin.

Besar Halimi ka shkëlqyer me Kosovën, ndërsa kohët e fundit po ka vazhdimisht minuta në ekipin e tij.