Lajme

Hungaria shpall gjendje të jashtëzakonshme

Lajmi u dha nga kryeministri hungarez dhe lidhet me luftën në Ukrainë.

Nga nesër në Hungari hyn në fuqi dekreti për gjendje të jashtëzakonshme. Ky lajm u bë i ditur nga kryeministri hungarez, Viktor Orban, i cili përmes Facebook deklaroi se kabineti i tij duhej të ishte në gjendje që sfidave t’u përgjigjej shpejt.

Ndryshimi nënkupton se ai do të jetë në gjendje të qeverisë me dekret.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI