Futboll

Hysaj kërkohet nga Tottenham

E ardhmja e Elseid Hysaj te Napoli mbetet ende mister. Për shkodranin fundmi interesohet skuadra e Tottenhamit. 

Prestigjozja “The Sun” bën ditur Hysaj mund bëhet pjesë e shkëmbimit do çojë mbrojtësin anglez Kirean Trippier te Napoli. 

Ky i fundit kërkohet me ngulm nga Ancelotti dhe vetë lojtari gjithashtu dëshiron transferimin te kaltrit. 

‘Gjelat’ e Londrës janë gati ta shesin Trippier, por vetëm nëse Hysaj përfshihet ofertën e Napolit. 

Duke parë nuk është aq i rëndësishëm sa parë për skemat e Ancelottit, vetë Hysaj është pro një kalimi Premier League dhe rast se ribashkimi me Sarrin te Chelsea nuk është i mundur, kalimi te skuadra tjetër londineze e Tottenhamit shihet si një alternativë shumë e mirë për mbrojtësin e kombëtares.