Futboll

Ismajli, Rrahmani e Kumbulla, sa shumë oferta për mbrojtësit shqiptarë

Futbollistët shqiptarë gjithnjë e më shumë të kërkuar nga klubet italiane

Forma e mirë që ka treguar me Hajdukun e Splitit, por edhe me Kombëtaren shqiptare ka bërë që për Ardian Ismajlin të interesohen dy klube shumë të njohura të Serie A.

Sipas mediave kroate për mbrojtësin kuqezi kanë shfaqur interes Atalanta dhe Bologna.

Hajduku kërkon të përfitojë sa më shumë nga kartoni i Ismajlit dhe për ta lënë të lirë synon të arkëtojë minimalisht 1 milion euro, shkruajnë mediat shqiptare.

Por, Ismajli nuk është i vetmi mbrojtës që ka oferta. Armir Rrahmani dhe Kumbulla po tregojnë formë të mirë në Serie A, kurse për mbrojtësit shqiptar po interesohet Lazio, ku drejtor sportiv është Igli Tare.