Lajme

Itali: Plaçkitja e 30 eurove, shqiptarit i kushtoi me burgim

Gjykata morri vendim që shqiptari të dënohet me katër vjet burg.

Në Brixen të Italisë, teksa ishte në shetitore një i mitur, shqiptari 30-vjeçar i ishte afruar dhe e goditi disa herë me grushte në fytyrë, duke ia vjedhur portofolin, brenda së cilit ishin vetëm 30 euro, përcjell albinfo.ch.

Gjykata mori vendim që shqiptari të dënohet me katër vjet burgim.

Dëshmitarët thonë se ai nuk i kishte thënë asnjë fjalë të riut, por vetëm e ka goditur papritur në fytyrë.

Ky gjest i shqiptarit, i cili ia ka marrë portofolin të miturit, e aty kishte vetëm 30 euro, gjykohet si akt i lig, prandaj edhe dënohet nga gjykata.