Futboll

Italia përmbys Shqipërinë

Ka përfunduar pjesa e parë mes Shqipërisë e Italisë

Përfundoi pjesa e parë 2:1 për Italinë.

Nedim Bajrami shënoi në minutën e parë, duke shfrytëzuar një gabim të italianëve dhe duke sjell emocione të jashtëzakonshme në Dortmund, që është kuqezi sonte, shkruan albinfo.ch.

Por, Italia u kundërpërgjigj shpejt me Bastonin dhe Barella-n, për 2:1 deri në minutën e 17-të, që është rezultati i pjesës së parë.

https://streamin.one/v/d31accfb

https://streamin.one/v/41996e33

https://streamin.one/v/83480e30