Lajme

Ja me cilin ekip do të përballet Drita në kualifikimet për Ligën e Kampionëve

Fc Drita e fitoi ndeshjen e parë në kualifikime për Ligën e Kampioënve dhe do të tentojë të vazhdojë me po këtë hap të martën, më 11 gusht, kundër klubit irlandez Linfield, në finalen e rundit preliminar në kualifikimet për Champions, transmeton albinfo.ch.

Fc Drita, nisi rrugëtimin në kualifikimet për Ligën e Kampionëve me fitore, pasi që arriti ta mposhtë me rezultat 2:1 klubin nga Andorra, Inter Club d’Escaldes, falë golave të shënuara nga Xhevdet Shabani dhe Hamdi Namanit.

Drita do të tentojë të vazhdojë me po këtë hap të martën, më 11 gusht, kundër klubit irlandez Linfield, në finalen e rundit preliminar në kualifikimet për Champions.

Gjilanasit u përballen me Inter Club d’Escaldes në gjysmëfinale të rundit preliminar të kualifikimeve për Ligë të Kampionëve, ndërsa tani do ta vazhdojë edhe më tutje ëndrrën për pjesëmarrje në garën më prestigjioze të Evropës.

Tani, Dritën e pret finalja e këtij rundi preliminar të Ligës së Kampionëve, ku do të përballet me klubin irlandez, Linfield, që shënoi sot fitore në gjysmëfinalen tjetër – 2:0 kundër Tre Fiori, që luajti me dhjetë lojtarë në fushë. /Albinfo.ch.