Lajme

Jeni në shtëpi? Dhjetë filmat komedi që do t’ jua ndreqin disponimin

Jeta jonë është e ngarkuar me sfida, por ne mund të gjejmë diçka të mirë dhe pozitive çdo ditë.

Në mënyrë që t’ju kujtojmë se mrekullitë ndodhin, ne kemi mbledhur disa komedi për ju që përmbajnë shaka dhe mesazhe serioze, në këto ditë sa jemi në shtëpi, transmeton albinfo.ch.

Për shembull, ju mund të shihni se si një njeri i ngadalshëm arrin të fillojë një histori dashurie me një vajzë të bukur, si një milioner shërben makarona dhe fle në një dhomë jokomode, dhe se si një djalë që ka humbur shikimin e tij merr një punë në një hotel elitar.

Shikoni listën e tyre.

 

1. Rolling To You

Ai është një biznesmen i suksesshëm, një operator i qetë dhe një gënjeshtar i madh i gatshëm për të bërë gjithçka për të tërhequr gratë. Një herë, ai vendosi të përdorte një karrige me rrota që të rrokulliset nga një grua e bukur duke pretenduar të jetë i hendikepuar. Gruaja, nga ana e saj, vendosi ta prezantojë atë me motrën e saj Firence, e cila e di se çfarë është të jetë me aftësi të kufizuara. Kjo komedi romantike me një komplot të pazakontë dëshmon për ne edhe një herë se dashuria është gjithmonë e gatshme të luajë një shaka tek ne.

 

2. My Blind Date With Life

A keni vështirësi në punë? Ndoshta nuk e dini aspak vështirësitë reale. Kur një i ri, një student i shkëlqyer humbet shikimin e tij, gjithçka që atij i mbetet të bëjë është të pranojë simpatinë e rrethinës së tij. Por ky djalë nuk do të ndryshojë planet e tij – ai kishte për qëllim të përmbushë ëndrrën e tij dhe të marrë një punë në një hotel të klasit të parë, elitës. Kjo komedi ka shumë momente që do t’ju bëjnë të mendoni, buzëqeshni dhe të kuptoni se sa e mirë është kjo jetë.

 

3. Johnny English Strikes Again

Agjenti i shërbimit sekret të madhërisë së tij e la punën e tij dhe po shijon kënaqësitë e thjeshta të një jete normale. Por jehona e pushtimit të tij të mëparshëm po e ndjekë atë. Organizata e shërbimit sekret përballet me një kundërshtar të fortë që ka listën e të gjithë agjentëve të tij, përveç Johnny English. Nëse ju keni gëzuar aventurat e këtij agjenti më parë, patjetër që do ta pëlqeni këtë.

 

4. Mamma Mia!

Publiku i këtij filmi pa në pjesën e parë se si Sophie fshehurazi ftoi tre etërit e saj potencialë në Greqi për dasmën e saj. Nëna e saj nuk ishte në dijeni të veprës së vajzës së saj dhe tre baballarët e mundshëm të vajzës së saj erdhën si një tronditje ndaj saj. Pas kësaj, ngjarjet e ndjekura nga vallëzimet, këndimet dhe peizazhet e bukura u zhvilluan progresivisht. Pjesa e dytë e filmit ka një grup lajmesh të mira dhe aventura qesharake në një dyqan. Dhe nëse muzikalet të preferuarit tuaj, atëherë patjetër që do të doni këtë film.

 

5. Sorry to Bother You

Cassius ka nevojë për një punë të vërtetë dhe më në fund e merr një të tillë kur të punësohet nga një kompani telemarketingu. Detyra duket mjaft e thjeshtë – ju e quani një klient të mundshëm, përpiquni të shitni produktin – dhe është e bërë! Çështja është që klientët disi e kuptojnë se ai është Afroamerikan dhe ia lëshojnë thirrjet. Derisa një nga kolegët e tij i jep atij këshilla që të pretendojë të jetë një ‘djalë i bardhë’. Epo, le të provojë! Kjo fantazi-komedi na kujton se vështirësitë mund të tejkalohen.

 

6. Mr. Stein Goes Online,

A keni menduar ndonjëherë se çfarë do të ndodhte nëse një e ve 75 vjeçe vendos të marrë mësime online për të zhvilluar aftësitë e tij komunikuese? Pierre ka jetuar një jetë të gjatë, por ajo ka një zemër përjetësisht të re. Alex, një i ri, e ndihmon atë të kapërcejë vështirësitë me përdorimin e internetit dhe kjo është kur njeriu i vjetër e kupton se bota virtuale mund ta ndihmojë atë të kthehet në rininë e tij. Pse jo? Një film i bukur, qesharak dhe disi i papritur me një aktor të dashur do të shkëlqejë çdo mbrëmje.

7. Family Heist

Një zotëri shumë i respektuar fton dy vajza, që nuk kanë asnjë ide se janë motra, në një hotel malor për ditëlindjen e tij. Është e vështirë për babain e pafat për t’u përballur me këto dy bukuri të rritura. Situata bëhet e ndërlikuar edhe për vajzat, kur ato zbulojnë se babai i tyre është hajduti më i madh i artit të të gjitha kohërave, i cili ka planifikuar një tjetër vjedhje në shkallë të gjerë. Kjo komedi dinamike dhe qesharake do t’ju joshë me situata kureshtare dhe aktrimin e ndritur të Jean Reno.

 

8. Return of the Hero

Një oficer i guximshëm ka një simpati për zonjat e reja, duke përfshirë Paulinën, e cila është thellësisht në dashuri me Kapiten Neuville. Por ka vajza praktike të cilat arrijnë të qëndrojnë të qeta dhe të cilat nuk janë të prirur për hijeshinë e tij dhe motra e madhe e Palit është në mesin e tyre. Së shpejti, Neuville është thirrur në vijën e frontit dhe nusja e pandërgjegjshme fillon të ndjehet gjithnjë e më shumë në siklet nga i dashuri i saj. Motra e saj më e madhe vendos të shpëtojë vëllezërit e saj dhe e bën atë në një mënyrë shumë të zgjuar. Kjo komedi e shekullit 19 do t’ju bëjë për vete.

 

9. Family Is Family

Valentin, një arkitekt dhe projektues i suksesshëm parizian, ngjitet në mesin e komunitetit elitar, drejton një makinë luksoze dhe jeton në një distrikt prestigjioz me një vajzë të dashur që është po aq e mrekullueshme sa ai. Ndërkohë, në periferi të Parisit, shohim një familje të lumtur që duket se e njeh shumë më tepër se të tjerët në lidhje me këtë “arkitekt projektues të nxehtë”. Kjo komedi e thjeshtë, por në të njëjtën kohë filozofike, do të ndjellë ndjenja të ngrohta në ju.

10. Book Club, 2018

Jeta në pension do të thotë qetësi, udhëtim dhe shëtitje me nipërit e mbesat. Me sa duket … Por në thellësinë e shpirtit, shumë njerëz mbesin të çmendur përbrenda vetes. Njëherë, katër zonja të respektuara nga një klub librash vendosën të lexojnë romanin e bujshëm “50 Shades of Gray” dhe duket se kjo nuk ndodhi aksidentalisht, por ishte një shenjë nga lart. Kjo komedi u bë për të sjellë ndjenja të mira, sepse kurrë nuk do të mërzitesh me këta pensionistë. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI