Lajme

Ka filluar atmosfera festive në Vjenë (Foto)

Ndër destinacionet më të mira të zbukurimeve gjatë festave të fundvitit në Europë është Vjena, ku rrugët, sheshet dhe ndërtesat zbukurohen me miliona drita, transmeton albinfo.ch.

Një qytet ideal për të jetuar atmosferën magjike të Krishtlindjeve dhe festen e Vitit të Ri është Vjena, kryeqyteti i mrekullueshëm austriak, ku nga fundi i nëntorit deri në mes të janarit zbukurohet me mijëra drita, për të dhuruar emocione unike. Gjatë ditëve të fundvitit në Vjenë ju do të zhyteni në një atmosferë dritash, ngjyrash dhe aromash që shoqërojnë atraksionet kryesore të këtij qyteti.

people walking on market

Alisa Anton

Huseyin Cem Ates

assorted figurines in shelf

Alisa Anton

 

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI