Futboll

Kemal Ademi, me golin e tij, i sjell fitoren e thellë Bazelit

Kemal Ademi, sulmuesi shqiptar, edhe pse hyri në lojë në minutën e 87-të, arriti të shënojë gol në minutat shtesë të ndeshjes për rezultatin final 3 – 0 për Bazelin, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 9-të në kampionatin zviceran.

Ishte kjo paraqitja e shtatë e 23-vjeçarit këtë sezon në të gjitha garat, teksa ky ishte goli i tij i shtatë.

Baseli ka vazhduar me fitore në Superligën e Zvicrës dha vazhdon të prijë në renditjen tabelare.

Baseli tani ka 22 pikë dhe është lider në tabelë.