Futboll

Kështu festuan së bashku Klopp dhe Shaqiri

Liverpooli arriti një fitore tjetër të rëndësishme, duke mundur Chelsean 2:0. Ishte Sadio Mane që shënoi me kokë pas një asistime nga Jordan Henderson në minutën e 51-të, derisa dy minuta më vonë, Mohamed Salah shënoi një gol fantastik për 2:0.

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, i njohur për festimet e zakonshme të tij, kësaj radhe ka festuar me futbollistin Xherdan Shaqiri, shkruan albinfo.ch.

Shaqiri ishte duke bërë nxemjet, derisa feston me trajnerin gjerman. Edhe pse është folur se nuk kanë marrëdhënie të mira, duket se video e postuar në rrjetet sociale shuan të gjitha zërat.

Shaqiri është inkuadruar në minutat e fundit të kësaj ndeshje, duke u rikthyer në fushë pas një kohe të gjatë.