Futboll

Këto skuadra të mëdha e duan Muriqin

Paraqitjet e tij të mira kanë bërë që Vedat Muriqi të jetë shumë i kërkuar nga skuadrat e mëdha evropiane

Vedat Muriqi është duke shkëlqyer për Fenerbahçen dhe Kosovën. Paraqitjet e tij të mira kanë rënë në sy edhe të skuadrave të mëdha të futbollit evropian, shkruan albinfo.ch.

Sipas mediave shqiptare, së fundi është Manchester United që i është vënë pas Muriqit.

United synon të përforcojë fazën ofensive qysh në afatin kalimtar të janarit dhe Muriqi prin në listën e dëshirave.

Interesim për Muriqin kanë shprehur edhe Tottenham Hotspur dhe Atletico Madrid.

Mediat turke raportojnë se ka edhe disa skuadra angleze dhe italiane që kanë shprehur interesim për sulmuesin nga Prizreni.

Ai u transferua këtë verë në Fenerbahçe për 3.1 milionë euro.