Lajme

Klubet evropiane, në garë për Leon Dajakun

Sheffield United është një nga katër klubet që kanë shprehur interes për të marrë të riun shqiptar të Bayern Munich, Leon Dajaku

Sipas Goal.com dhe SPOX, 19-vjeçari kërkon të largohet nga “Allianz Arena” në edicionin 2020-21 për të gjetur një klub që i mundëson të luajë më shumë.

Dajaku ka kontratë me Bayernin deri në vitin 2023, por nuk është pjesë e rregullt e skuadrës së parë.

Por, në anën tjetër, ka klube të interesuara që ta kenë lojtarin në ekipet e tyre.

Klubi i Ligës Premier kanë shprehur interesim për Dajakun, duke iu bashkuar klubit nga Championship, Swansea, që po ashtu kanë interesim.

Klubet e tjera që e pëlqejnë mesfushorin janë edhe Sassuolo dhe Torino, pasi  besojnë se lojtari i talentuar mund të luajë pa problem në Serie A.

Lista nuk mbyllet me kaq, pasi më parë interesim kishin shfaqur edhe St. Gallen dhe FC Utrecht.

Dajaku është i bindur se është gati për të luajtur në një ekip të parë. Ai nën drejtimin e Hansi Flick ka luajtur në dy ndeshje të Bundesligës si zëvendësues.

Dajaku kishte kaluar nga Stuttgarti për 1.5 milion euro në vitin 2019.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI