Futboll

Donis Avdijaj

Futbollist

Talenti shqiptar i Schalkes, Donis Avdijaj, ka vendosur të luajë për kombëtaren gjermane U-19. Para një viti 18-vjeçari luante për kombëtaren U-17, me të cilën ka shënuar 10 gola në 13 ndeshje.
Ai ka nisur stërvitjen me ekipin gjerman për dy ndeshjet e radhës ndaj Holandës më 5 shtator dhe Anglisë më 8 shtator. Gjithsesi, kjo nuk i heq shpresat Shqipërisë për ta pasur në radhët e veta Avdijajn. Në rast se Avdijaj do të luajë me U-21 e Gjermanisë, atëherë do të jetë e pamundur që më pas ai të përfaqësojë Shqipërinë.
Edhe përzgjedhësi kosovar, Albert Bunjaku, kishte shprehur interesim për talentin Avdijaj. Por, duket se Avdijaj vështirë se do të pranojë të luajë për vendlindjen e tij. Sulmuesi i ri ishte në planet e përzgjedhësit edhe për miqësoren me Omanin.

 Biografi e shkurt

  • Emri, MbiemriDonis Avdijaj
  • Prejardhja:Osnabrück-Gjermani
  • Vendi ku vepron:Gjermani
  • Profesioni:Futbollist

  WHO’S WHO të tjera