Turizëm

Kosovarët i mbesin besnikë bregdetit të Shqipërisë edhe në shtator

Pushues të shumtë ka pasur edhe në fundjavën e dytë të shtatorit në Shqipëri, veçmas në Durrës.

Edhe pse temperaturat kanë nisur të bien dhe të ketë freski, sipas “tch”, në fundjavë plazhi i Durrësit ka qenë i mbushur me pushues nga Kosova, por edhe të huaj.

Sipas raportimit, në shtator edhe çmimet e hoteleve dhe dhomave të dhëna me qira nga vendasit do të  ulen, përcjell albinfo.ch.