Lajme

Kosovarja Drilona Musa, finaliste e ‘The Voice of Switzerland’

Drilona Musa, një këngëtare shumë e talentuar në Zvicër

Është Drilona Musa, vajza shqiptare nga Kosova që po bënë shumë “zhurmë” në Zvicër. Madje, u komentua për ngjyrat e saj të zërit kumbues, duke ”pushtuar” skenën e “The Voice Switzerland”, shkruan albinfo.ch.

Që në paraqitjen e parë, në audicionet e fshehta, Drilona goditi fort me zërin e saj dhe me mjeshtri të veçantë të trajtimit të këngës, vlera këto që i gëzon ajo.

Artistja e re shqiptare është rritur dhe jeton në Bazel të Zvicrës. Musa pati një sukses të madh me paraqitjen e saj në programin “The Voice of Switzerland” të vitit 2020, duke arritur deri në finale, por aktiviteti u ndërpre për shkak të pandemisë. Muzika është një pjesë e rëndësishme e jetës së saj dhe gjatë këtij viti Drilona planifikon të publikojë disa kompozime të reja. /Albinfo.ch

Gjatë këtij vitit Drilona planifikon të publikojë edhe disa këngë të tjera.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI