Kosova

Kosovë: Një i vdekur dhe 21 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit, nga 140 testime të bëra, janë shënuar 21 raste të reja me koronavirus.

MSH njofton është shënuar një rast i vdekjes nga COVID-19 në këtë periudhë raportuese.

Po në 24 orët e fundit janë shëruar 88 persona, ndërsa në total numri i rasteve aktive me koronavirus është 589.

Të vaksinuar në këtë periudhë raportuese nuk ka.