E-Diaspora

Ky klub i volejbollit bëhet me minibus të ri, dhuratë nga mërgimtarët 

Klubi i Volejbollit Peja, ka marrë një dhuratë të nga mërgimtarët në përfundimin e këtij edicioni. Atyre nga Zvicra u ka ardhur një mjet transporti-mininus, përcjell albinfo.ch 

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi pejan, nëpërmjet një postimi në Facebook.

“Sot, mërgimtarët, z. Visar Muriqi dhe bashkëshortja e tij znj. Linda Muriqi që punojnë dhe jetojnë në Zvicër edhe një herë dëshmuan se i’a duan të mirën vendit dhe rinisë sonë të shëndosh, meqenëse nuk është hera e parë që klubi ynë ndihmohet financiarisht nga këta edhe mërgimtarët tjerë që nuk duan as të përmendën. Por meqenëse ata kësaj radhe kanë vendosur të na ndihmojn me një mjet transportues që do të na lehtësoh funksionimin tonë si klub. Kësaj inciative i është bashkangjitur edhe një bashkëpuntor i tyre zviceran Daniel Waldmeier me një donacion preh 300 frangave për ta mundësuar blerjen e busit me vlerë 9.000 franga”.

Donatorët kishin vetem një kërkese  interesante por shumë të arsyeshme për klubin, mos të konsumohet cigare në Bus.