Muzikë

Lansohet kënga shqip, nga këngëtarja shqiptare në Danimarkë, Annella

Annella publikon baladën e "fuqishme" në shqip “Je vetëm ti”

Annella është këngëtarja shqiptare, e cila pa dyshim se është një yll në muzikën daneze, shkruan albinfo.ch.

Ajo siç kishte premtuar edhe më herët, se do të sillte një këngë në gjuhen shqipe, tani më e realizoj këtë premtim dhe pritet të jetë një publikim i suksesshëm në tregun muzikor shqiptarë.

Kënga quhet “Je vetëm ti” është një baladë e fuqishme që trajton një dashuri të madhe mes lumturisë, ndarjës dhe mërzisë. Annella cilësohet për zërin e saj me ngjyra dhe me tonalitet të lartë. Menjëherë pas publikimit, komentet pozitive kanë vërshuar për këtë projket muzikor.

Kujtojmë se projektet e saj janë mes këngëve më të dëgjuara në Danimarkë dhe është vlerësuar si zëri më i mirë danez në industrin muzikore.

 

 

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI