Futboll

Lëndohet Benjamin Kololli

Ylli i Kosovës u detyrua të braktis lojën në minutën e 42-të

Lajme jo të mira për selektorin e Kosovës, Bernard Challandes.

Benjamin Kololli ka pësuar një lëndim në ndeshjen e Zurichut kundër Sionit.

Ylli i Kosovës u detyrua të braktisë lojën në minutën e 42-të të ndeshjes.

Ky lëndim i Kolollit vjen disa ditë para ndeshjeve me Çekinë dhe Anglinë.

Shpresojmë që anësori i “Dardanëve” të mos ketë diçka serioze dhe të jetë i gatshëm për dy ndeshjet e fundit kualifikuese.