Futboll

Kololli shënon për Zurichun

Benjamin Kololli ndër lojtarët kyç në skuadrën e Zurichut

Ndeshja mes Sionit dhe Zurichut ka përfunduar 2:2, në kuadër të javës së tetë të Superligës zvicerane.

Gjurmë në këtë ndeshje ka lënë edhe futbollisti i Kosovës, Benjamin Kololli, i cili shënoi në minutën e 56-të të takimit për Zurichun, shkruan albinfo.ch.

Për Zurichun sonte kanë luajtur edhe Hekuran Kryeziu, Fidan Aliti dhe Toni Domgjoni.

Zurich ndodhet në vendin e katërt me 11 pikë, kurse Sion në vendin e tetë me katër pikë.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI