Futboll

Kupa e Gjermanisë: Xhaka shënon në minutën e 16-të për Leverkusenin

Në kuadër të Kupës së Gjermanisë, sonte në natën finale Bayer Leverkuseni po përballet me Kaiserslautern, transmeton albinfo.ch.

Golin e parë të ndeshjes e ka shënuar Granit Xhaka në minutën e 16-të.

Xhaka ka shënuar gol nga distanca dhe me këtë rast, Leverkuseni ka kaluar në epërsi ndaj “farmaceutikëve”.

Super-goli i Xhakës në linkun e mëposhtëm: