Futboll

Marash Kumbulla kërkohet edhe nga Manchester United

Pas Inter dhe juventus, edhe Manchester United e do Marash Kumbullën

Pas Interit dhe Juventusit, edhe Manchester United e do Marash Kumbullën.

Për Marash Kumbullën nuk interesohen vetëm dy gjigandët e futbollit italian, Juventusi dhe Interi, pasi së fundmi mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, i cili ka bërë një sezon të shkëlqyer deri tani me fanellën e Veronës, ka përfunduar në radarët e Manchester United.

Djajtë e Kuq e kanë ndjekur lojtarin dhe shikojnë te Kumbulla një të ripremtues që mund të ketë një karrierë fantastike për këtë arsye kanë nisur edhe kontaktet e para me drejtuesit e Hellas.

Fillimisht ka qenë Juventusi që ka shfaqur interes për lojtarin, ndërkohë që në javët e fundit ka lëvizur edhe Interin, por me hyrjen në garë të United, konkurrenca pritet të jetë më e ashpër.

Aktualisht kartoni i Kumbullës vlerësohet rreth 15 milionë euro, por nëse vazhdon me këto paraqitje, vlera e shqiptarit do të rritet ndjeshëm.