Lajme

Mbi 500 mijë qytetarë të Kosovës janë vaksinuar plotësisht

Është shtuar numri i qytetarëve të Kosovës që janë imunizuar plotësisht kundër Covid-19.

Deri më sot, me dy doza të vaksinës janë vaksinuar mbi 500 mijë qytetarë të Republikës së Kosovës.

 

Përmes një postimi në Facebook, faqja e Qeverisë thotë se gjatë muajit shtator janë rezervuar mbi 400 mijë termine për vaksinim.

“Për këtë, meritë kanë ekipet e vaksinimit, ekipet menaxhuese, komiteti i imunizimit dhe qytetarët e Republikës që i janë përgjigjur pozitivisht thirrjeve tona dhe të ekspertëve shëndetësorë”.

Qeveria ka lutur qytetarët që të caktojnë terminet për vaksinim për çdo ditë të javës.

“Vaksinimi po vazhdon. Çdo ditë të javës, përfshirë fundjavët. Andaj caktoni terminin tuaj, për veten dhe familjarët tuaj”, thuhet në njfotim.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI