Futboll

Mbrojtësi i Shqipërisë, Hysaj, pritet të largohet nga Italia

Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Elseid Hysaj, është pranë transferimit te skuadra spanjolle, Atletico Madrid, kanë njoftuar mediumet në Itali dhe Spanjë.
Hysaj pritet të largohet gjatë kësaj vere nga skuadra elitare e Italisë, Napoli, për ta vazhduar aventurën në Spanjë.
Siç shkruan “La Repubblica”, presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, e ka konfirmuar marrëveshjen me skuadrën nga Madridi, përcjell albinfo.ch.
Hysaj, 25-vjeçar, pjesë e Napolit është që nga viti 2015, kur ishte transferuar nga Empoli. Shkodrani me klubin e Napolit ka kontratë deri në verën e vitit 2021.