Lajme

Mbushet Aeroporti me mërgimtarë nga Zvicra, këtë të shtunë

25 aeroplanë me mërgimtarë sot nga Zvicra drejt Kosovës

Priten mijëra mërgimtarë nga Zvicra këtë të shtunë në Kosovë

Një fluks i madh i mërgimtarëve sot ka filluar të aterojnë në Aeroportin Ndërkombëtarë “Adem Jashari, ku vetëm nga Zvicra pritet të vijnë 25 aeroplanë në ditën e sotme, shkruan albinfo.ch.

17 korriku (e shtunë) shënon qarkullimin më të lartë brenda 24 orëve të aeroplanëve mes Zvicrës dhe Kosovës.

Vetëm sot do të jenë 25 fluturime, të planifikuara që do të realizohen nga Aeroporti i Cyrihut, Bazelit dhe Gjenevës.

Nëntë aeroplanë kanë filluar të nisen vetëm nga Cyrihu sot, në Aeroportin e Bazelit, 14 aeroplanë të kompanive të ndryshme, do të udhëtojnë drejt Aeroportit “Adem Jashari” të Prishtinës, shkruan tutje albinfo.ch.

Edhe në Aeroportin e Gjenevës, ndonëse më pak në numër, do të ketë fluturime gjatë ditës së shtunë. /Albinfo.ch