Muzikë

MDIS paralajmëron koncert madhështor për mërgimtarët

Më datën 1 gusht, do të mbahet një koncert në Prishtinë, si pritje për mërgimtarët, përcjell albinfo.ch.

Ky koncert, po organizohet Ministria e Diasporës dhe komuna e Prishtinës. Ministria e Diapsorës dhe Investimeve Strtegjike organizon një koncert madhështor që i dedikohet diasporës”, kanë shkruar nga MDIS.

Disa nga këngëtarët që do të performojnë, janë Shyrete Behluli, Mihrie Braha, Albina Kelmendi, etj.

Nën moton “Ejani të gjithë në shesh”, MDIS ka ftuar publikun në koncertin që do të mbahet ditën e parë të gushtit, me fillim nga ora 22:00, në sheshin “Zahir Pajaziti”