Lajme

Me këto nota u vlerësuan Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri

Në ndeshjen e mbrëmshme Gjermania dhe Zvicra kanë ndarë pikët duke barazuar 3:3 në sfidën e xhiros së katërt të grupit 4 në Ligën e Kombeve, transmeton albinfo.ch.

Për zviceranët shënuan Mario Gavranovic (05’, 57’) dhe Remo Freuler (26’).

Derisa për gjermanët Timo Werner (28’), Kai Havertz (55’) dhe Serge Gnabry (60’).

Gjermania ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.81, gjersa Zvicra u vlerësua me 6.56.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë përballje doli të ishte Kai Havertz për një gol të shënuar dhe një asistim të bërë, duke marrë notën 8.8.

Paraqitje të mirë në këtë sfidë kishin edhe Granit Xhaka që u vlerësua me 7.0 dhe Xherdan Shaqiri me 6.2.

Në anën tjetër, dështimi i këtij takimi mjaft të zjarrtë ishte Fabian Schar që pranoi edhe karton të kuq me notën 4.0. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI