Me tre golat e futbollistëve shqiptarë, FC Rapperswil-Jona siguron barazim (Video)

E Premte, me 30 Nëntor 2018

Një mbrëmje e “çmendur” futbolli është zhvilluar në ndeshjen e parë të javës së 16-të në Challenge ligën e Zvicrës, midis FC Vaduz-it dhe FC Rapperswil-Jona-s.

Ndeshja u mbyll me fitore të mysafirëve me rezultat 2:3. Lojtarët e mbrëmjes padyshim se janë tre futbollistët shqiptarë të FC Rappit që shënuan tre gola dhe një asistim, njofton Albinfo.ch

Të parët në epërsi kaluan vendasit herët, në minutëm e 6-të. Nê minutëm e 30-të vjen goli i shqiptarëve, asiston Lavdrim Rexhepi dhe realizon Egzon Shabani. Tëtë minuta më vonë, nëshkrimi i ri i FC Rapperswil-Jona-s, Lavdrim Rexhepi e çon në epërsi ekipin e tij, me rezultat 1:2 mbyllet edhe pjesa e parë.

Te vendasit një protagonist dhe meritor për barazimin bëhet edhe një tjetër futbollist shqiptar, Sadik Vitija i cili asistoi për golin e Milan Gajic-it në minutën e 65-të. Jodel Dossou me e përmbysi rezulatin dhe ia riktheu epërsinë ekipit vendas.

Egzon Kllokoqi në minutën e 93-të i dha përfundim takimit, me një gol të realizuar me thembër. Nuk kishte fitues, ndeshja u mbyll me rezultat 3:3.