Jeta në Austri

Mergim Berisha, në garë për t’u shpallur lojtar i javës në Champions League

Mergim Berisha është duke shkëlqyer te skuadra e tij, Red Bull Salzburg.

Berisha bëri paraqitje shumë të mirë me lojën e tij të fundit kundër Lokomotives së Moskës.

Ai realizoi dy gola në fitoren 1:3 të austriakëve, shkruan albinfo.at.

Sulmuesi me prejardhje nga Kosova me këtë rast është kandidat për t’u shpallur lojtar i javës në garën më prestigjioze të futbollit evropian për klube, Champions League.

Futbollisti i Red Bull Salzburg është në konkurrencë me Olivier Giroud, İrfan Can Kahveci dhe Romelu Lukaku.

Ju mund ta votoni preferencën tuaj KÊTU .


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI