Lajme

Mësohen viktimat që vdiqën bashkë me Kobe Bryant

Legjenda e basketbollit Kobe Bryant së bashku me vajzën e tij janë ndarë nga jeta pas një përplasje me helikopter në Calabasas, California

Lajme edhe më të hidhura kanë ardhur nga Amerika, teksa mediumet raportojnë se së bashku me Kobe Bryant ishte edhe vajza e tij 13 vjeçe, transmeton albinfo.ch.

“Kobe Bryant ishte në helikopter me vajzën e tij, Gianna që vdiqen nga rrëzimi i helikopterit në Calabasas”, shkruan TMZ.

Pos Kobe Bryantit dhe bijës së tij, Giannas, është mësuar se në helikopter në momentin e aksidentit fatal ishin edhe një bashkëlojtare e Giannas, prindi i saj, dhe piloti.

Sipas burimeve nga ESPN thuhet se helikopteri ishte duke udhëtuar për një lojë basketbolli për vajzën Gianna.

Kobe ishte i martuar me Vanessa Bryant dhe kishin katër vajza, teksa fëmiju më i ri u lind në vitin 2019 dhe më e madhja është Natalia, 17 vjeçare. /Albinfo.ch.

Kujtojmë se Bryant ishte ylli i Los Angeles Lakers për shumë vite me radhë. Përveç që ka fituar katër herë titullin e NBA me këtë ekip, ai po ashtu është zgjedhur disa herë MVP dhe është koshashënuesi i katërt më i mirë në histori të NBA’së. /Albinfo.ch.