Kosova

Milot Rashica: Kosova e gatshme për fitore ndaj Malit të Zi

Duket se Milot Rashica është entuziast për ndeshjen ndaj Malit të Zi dhe pret fitore të Kosovës në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret Euro 2020.

Lojtari i mirënjohur Milot Rashica, i cili luan edhe për Werder Bremenin, pas lëndimit që kishte është rikthyer në petkun e kombëtares së Kosovës dhe pritet të jetë në formën më mirë kundër Malit të Zi.

Ai në një konferencë për shtyp ka thënë se është i gatshëm ndaj Malit të Zi dhe pret fitore nga Kosova.

“Jam i gatshëm 100 për qind”, ka thënë fillimisht Rashica në konferencën për shtyp. Në ndeshjen e fundit në Bundesliga kam luajtur 90 minuta dhe jam gati për ndeshjen e nesërme”, është shprehur Rashica, përcjell albinfo.ch.