Lajme

Napoli, i gatshëm për të marrë Rashicën

Milot Rashica po vlerësohet si njëri nga sulmuesit më të kërkuar në Evropë.

Sulmuesi nga Kosova që për momentin po shijon lindjen e vogëlushit Tian, ka treguar nivel të lartë këtë sezon dhe ka rënë në radarët e disa prej klubeve më të mirë në Evropë.

Skuadra gjermane Leipzig është duke u munduar që me çdo kusht ta transferojë kosovarin në skuadër, mirëpo duhet ta mposhtë edhe Napolin në këtë garë.

Klauzola e largimit të tij nga Verder Bremen është 38 milionë euro, por deri tani askush nuk ka dalë me një ofertë të tillë

Mediat italiane raportojnë se Napoli ka gati 30 milionë euro për të bindur klubin e Werderit për të lënë të lirë Rashicën, shkruajnë mediat shqiptare, përcjell albinfo.ch.