Futboll

Ndërron jetë legjenda e futbollit botëror, Diego Maradona

Ai ka ndërruar jetë në moshën 60-vjeçare, pasi një sulmi në zemër

Legjenda e futbollit botëror, Diego Armando Maradona ka ndërruar jetë në moshën 60-vjeçare. Ai tash e një kohë është i sëmurë dhe së fundmi pati një intervenim në tru.

Edhe pse u tha se, ky operacion u kalua me sukses, por mediat argjentinas tani raportojnë krejtësisht diçka tjetër.

Sipas mediave argjentinase, Maradona ka vdekur gjatë ditës së sotme (e mërkurë) në moshën 60-vjeçare, përcjell albinfo.ch.

Lajmi më pas u konfirmua edhe nga mediat kryesore evropiane si Bild, RTL dhe BBC.

Arsyeja e vdekjes së legjendës argjentinas thuhet se është sulmi në zemër.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI