Lajme

Zvicër: Nuk do të ketë rritje të çmimeve të biletave

Pavarësisht nga një mungesë prej gati 2 miliardë frangash për shkak të pandemisë, biletat e transportit publik me kosto do të mbeten të njëjta deri në vitin 2022, tha Aleanca SwissPass, e cila bashkon 250 kompani transporti dhe 18 komunitete të tarifave, transmeton albinfo.ch.

Në disa segmente, çmimi në të vërtetë do të bjerë nga 12 dhjetori, një ditë tradicionale kur Hekurudhat Federale Zvicerane (SBB / SFF / FFS) publikojnë orarin e tyre të ri për vitin e ardhshëm.

Përveç kësaj, është planifikuar të zgjerohet diapazoni i superruajtësve, duke lejuar udhëtarët të blejnë azhurnime me zbritje për lidhje të caktuara në internet. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI