Kosova

Nga aeroporti i Cyrihut, Edona niset për të përfaqësuar Kosovën për më të bukurën e botës

Edona Aliu është njëra nga pretendentet për fitimin e kurorës botërore “Miss International World”, event ky i cili do të mbahet këtë muaj në Indonezi.

Edona Aliu nga Cyrihu është modelja, e cila ka fituar kurorën e më të bukurës “Miss Grand Kosova 2022” dhe tani është konkurrentja favorite për “Miss International World” për më të bukurën e botës, shkruan albinfo.ch.

Ajo tani është pretendente edhe për fitimin e kurorës botërore, “Miss International World”, event ky i cili do të mbahet në këtë muaj në Indonezi.

Edona po ecën me hapa të sigurt në fushën e modelimit dhe po tregohet goxha e suksesshme në këtë fushë si në Zvicër, ashtu edhe në Kosovë, duke pozuar brende të veshjes dhe reklama për shërbime dhe produkte në fushën e kozmetikës, estetikës, reklama si imazh për institucionet financiare etj.

Edona është një fytyrë e re e modës, që në vete bart elegancë të plotë, fal pamjes së saj dhe stilit të veçantë të veshjes. /Albinfo.ch

Për më shumë

Edona Aliu nështë konkurrentja favorite për “Miss International World” 

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI