Lajme

Nga kabina te kabina – pilotët stërviten për të drejtuar trenat

Pilotët e SWISS International Airlines po ndërrojnë kabinën për kabinën e trenit.

Shumë pilotë janë ndaluar për shkak të kolapsit në udhëtimin ajror – por Hekurudhat Federale Zvicerane po vuajnë nga mungesa e shoferit.

Zgjidhja duket e qartë.

Pilotët po rikualifikohen për të drejtuar trena, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Shumë e kuptojnë që alternativa nuk është aspak punë. Një ish pilot tani drejtues trenash i tha Euro News se duhet të gëlltisni krenarinë tuaj dhe të shikoni përpara.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI