Futboll

Ngritje për pesë pozita e Kosovës në ranglistën e FIFA-s

 

Kosova ka arritur të ngritet për pesë vende në ranglistën e fundit të FIFA-s dhe tani është në vendin e 105-të, duke shënuar kështu rezultatin më të mirë në historinë e vendt, prej pranimit të saj në institucionet e futbollit, përcjell albinfo.ch.

Kosova ka zhvilluar në tetor vetëm një ndeshje dhe ka fituar. Është dashur të ndeshet edhe me Izraelin, por për shkak të luftës atje është shtyrë ndeshja.

Ndeshjen me Andorrën, Kosova e ka fituar me rezultat bindës 3-0, ndërsa përballja me Izraelin është shtyrë.