Futboll

Një barazim dhe një humbje për Kosovën e Cyrihut

Kosova e Cyrihut në ndeshjen e fundit ka barazuar ndaj SC YF Juventus

Skuadra shqiptare Kosova e Cyrihut në ndeshjen e fundit ka barazuar pa gola ndaj SC YF Juventus.

Ndërkohë, një javë më parë, skuadra shqiptare ka pësuar nga FC Tuggen me rezultat 2:1, shkruan albinfo.ch.

Golin e vetëm e kishte shënuar Jeton Dushi në minutën e 41-të.

FC Kosova ndodhet aktualisht në vendin e dhjetë në tabelë dhe në ndeshjen e ardhshme do të jetë mysafir i FC Mendrisio në Zvicrën Jugore.