Lajme

Një burrë grabit një hotel në një fshat të Freiburgut

Punonjësi i hotelit ishte kërcënuar me thikë nga i dyshuari. Ky i fundit pas kryerjes së aktit ishte larguar nga vendi i ngjarjes.

Një hotel në Freiburg ka qenë cak i një personi të armatosur me një thikë.

I dyshuari arriti që të marrë dhjetra mijëra franga. Siç kanë njoftuar mediat zvicerane, i dyshuari kishte hyrë në hotel në orët e mëngjesit të djeshëm (e premte) dhe kishte kërcënuar një punonjës.

Kështu ka njoftuar policia kantonale e Freiburgut mbrëmjen e kaluar.

Pas marrjes së informacionit, patrullat e policisë ishin dërguar në vendin e ngjarjës dhe kishin kërkuar fajtorin.

Ai ende nuk është arrestuar deri më tani por policia po kërkon dëshmitarë për ngjarjen, përcjell Albinfo.ch.