Shqiperia

Një urim nga 20 vende të botës, aleatë në 108-vjetorin e pavarësisë (Video)

Video e realizuar, një urim për Ditën e Pavarësisë dhe të Flamurit nga 20 vende të botës, Shqipëria ka misionet dhe përfaqësitë e saj nga efektivët e Forcave të Armatosura. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka publikuar urimin e ushtarakëve shqiptarë, por dhe ushtarakëve të vendeve aleate të NATO-s në 108-vjetorin e pavarësisë.

“108 vjet pas shpalljes së pavarësisë, flamuri ynë valëvitet në çdo cep të botës përmes heronjve tanë nën uniformë, të cilët qëndrojnë krenarë krah përfaqësuesve të vendeve aleate, në çdo mision të NATO, BE & OKB”, shkruan ministrja Xhaçka.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI