Kuriozitete

Nora Asani do t`ua mësojë fshehtësitë e Yoga-s

"Personalisht, tash e disa vite jam duke bërë Yoga dhe kam provuar disa stile të Yoga, me mësues të ndryshëm me përvojë. Por, me Norën ju keni një mësuese shumë të ndjeshme e të ndershme për Yoga, me shumë njohuri dhe përvojë"

“Që nga muaji shkurt i këtij viti jam antarësuar tek Nora`s YTT (Yoga Elements) dhe po që se edhe ti je në kërkim të një YTT (Yoga Teacher Training), mos hezito asnjë sekondë dhe paraqitu tek “My Yoga Path 200 YTT” në vjeshtë të vitit 2018!!!!”.

Nora është e njohur në komunitetin shqiptar të Zvicrës por edhe në Kosovë dhe në trojet tjera shqiptare si pjesëmarrëse e suksesshme në disa gara për mis dhe si modele, shkruan albinfo.ch

Grupi i vogël i pjesëmarrësve, i cili mundëson një bisedë intensive me mësuesen dhe shokët e klasës, është vetëm një nga përparësitë e shumta. Studio Yoga në Feldmeilen është një perlë dhe afër Liqenit të Cyrihur që ofron vende të mrekullueshme për drekë të përbashkët, pushime të shkurtëra apo meditime.

Personalisht, tash e disa vite jam duke bërë Yoga dhe kam provuar disa stile të Yoga, me mësues të ndryshëm me përvojë. Por, me Norën ju keni një mësuese shumë të ndjeshme e të ndershme për Yoga, me shumë njohuri dhe përvojë.

Ajo që më bën më tepër përshtypje është përzierja e saj e mirëkuptimit për të gjithë dhe pamëshirshmëria e saj sa i përket profesionit. Kjo e bën Norën kaq të përsosur për mua.

Pra, mos hezitoni dhe regjistrohuni, përndryshe vendet do të kompletohen dhe ju duhet të mbeteni të kënaqur me një trajnim 0815.

Në këtë mënyrë ka shkruar në profilin e saj në Facebook, një antare e Nora`s YTT (Yoga Elements), duke shkruar fjalë miradie për mësueses shqiptare të Yoga, Nora Asani (Kersten).

Për “20 Minuten” Nora ka zbuluar mënyrën e saj se si duhet filluar dita në mëngjes në një mënyrë të qetë e të rehatshme, informon Albinfo.ch.

Nora pohon se në mëngjes nyjet tona janë më të forta se sa në mbrëmje. Me këtë rrjedhë të butë në mëngjes, krijoni më shumë hapësirë dhe fleksibilitet për mendjen dhe trupin, për të filluar ditën mirë. Sekuenca e lëvizjeve mund të merret edhe gjatë ditës si një ndërprerje e vogël për të plotësuar baterinë tuaj. Provoni!

E juaja Nora!

 

MY-FIRST- YOGA-VIDEO Namaste, Ich kann es eigentlich kaum glauben, aber ich habe es endlich geschafft, hier ist mein erstes Yoga Video für euch. Natürlich hätte ich ohne die Hilfe von ganz viel lieben Menschen das überhaupt nicht geschafft. Deswegen möchte ich diese paar Zeilen nutzen auch meine Dankbarkeit zu äussern an die liebe @cheriesafari von @20min.ch, meinem wunderbaren Ehemann @athleticflow.ch, der das ganze Video von A-Z produziert hat. 1000 Dank an die Girls von @ina_kess für das super schicke Yoga-Outfit. Ich wünsche euch ganz viel Spass mit dem sanften Morning Flow – how you start in the day matters the most. Ganz viel Liebe und danke für eure Unterstützung sowie Feedbacks sind sehr willkommen, denn ich bin bereit mich zu verbessern, um euch noch mehr Gutes zu tun. Den Link für das ganze Video findest du übrigens in meinem Bio:) Much love, Nora Ps: Habt ihr Wünsche für mein nächstes Video? Yogamatte: @luviyo Studio: @yogaelementszurichsee http://www.20min.ch/fitness/workout/story/Namaste–So-starten-Sie-gelassen-in-den-Tag-21592248 #20min #love #support #yogavideo #happy #20minuten #yoga #yogaeverydamnday #zürich #Switzerland

A post shared by yoga_nora (@yoga_nora) on