Sporti

Notat e futbollistëve pasi u kualifikuan në Botëror

Futbollistët shqiptarë ashtu si në sfidën e parë janë notuar me 4. Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka dhe Blerim Xhemaili u notuan me 4, kurse not nuk mori Admir Mehmedi, i cili hyri në pjesën e dytë

Zvicra të dielën siguroi pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror, duke barazuar pa gola me Irlandën Veriore, derisa në takimin e parë kishin fituar 1:0. Ky gol i siguroi pjesëmarrjen në Botëror.

‘Blick’ ka notuar lojtarët për ndeshjen e fundit. Më të dobëtit në fushë ishin Steven Zuber dhe Haris Seferoviq, që janë notuar me tre, kurse më i miri i ndeshjes ishte Ricardo Rodriguez me 6.

Futbollistët shqiptarë ashtu si në sfidën e parë janë notuar me 4. Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka dhe Blerim Xhemaili u notuan me 4, kurse not nuk mori Admir Mehmedi, i cili hyri në pjesën e dytë.

Ja notat: Yann Sommer 4, Stephan Lichtsteiner 5, Fabian Schär 5, Manuel Akanji 5, Ricardo Rodriguez 6, Denis Zakaria 4, Granit Xhaka 4, Blerim Xhemaili 4, Steven Zuber 3, Haris Seferoviq 3.