Lajme

Numërohen mbi 33 mijë vota të diasporës, prin bindshëm VV-ja

KQZ-ja ka njoftuar se nga 33 mijë e 488 vota nga diaspora që janë numëruar deri tanim, Lëvizja Vetëvendosje po prin me 26 mijë e 79 vota, transmeton albinfo.ch.

Lidhja Demokratike e Kosovës vijon e dyta me 2829 vota dhe Partia Demokratike e Kosovës e treta, me 2486 vota nga diaspora.

Ndërsa, me 944 vota Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës radhitet e katërta.

Ndryshe, Qendra e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimin e votave me kusht dhe atyre të personave me nevoja të veçanta. Pas numërimit të 29 mijë e 490 votave, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e para me 14 mijë e 939 vota.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI