Lajme

Pas gjashtë ditësh, gjendet 15-vjeçarja shqiptare që kishte humbur në Gjermani

15-vjeçarja shqiptare, Rahmone Jusufi, që ishte shpallur e zhdukur nga familjarët e saj në Gjermani, është gjetur.

Për gjetjen e saj ishte mobilizuar edhe policia.

Të afërmit kanë njoftuar se ajo është shëndosh e mirë dhe është kthyer në shtëpi, duke falënderuar njerëzit që u angazhuan për të ofruar ndihmë, përcjell albinfo.ch.

Sipas raportimeve nga Bild, ajo ishte nisur për në shkollë si zakonisht, por nuk kishte arritur atje më datë 11 shtator.