Lajme

Pas tre vjetësh qëndrimi në Angli, mërgimtari i befason prindërit e tij

Emocionuese, djali shqiptar befason prindërit e tij që s’i kishte takuar për tre vjet

Të migrosh në një shtet tjetër, për një jetë më të mirë, ka në vete edhe të këqijat. Mungesa e vendlindjes, e në veçanti ajo prindërore, vërehet shumë, transmeton albinfo.ch.

Në Shqipëri është bërë një video, tashmë virale, në rrjete sociale, ku shihet një djalë shqiptar që befason prindërit e tij që s’i kishte takuar për tre vjet.

Në video shihet se si djali është veshur si shërbyes në organizimin e ahengut për t’i befasuar prindërit e tij.

Ajo çfarë e bën edhe më emocionuse, personi i parë që e njohu djalin e saj ishte nëna e tij. E ëma iu hodh në përqafim porsa e pa të birin e saj.

Nga ana tjetër, edhe babai i djalit befasohet dhe njëkohësisht gëzohet tej mase, e madje kalon edhe në vaj.

Vlen të theksohet se djaloshi kishte migruar në Angli dhe në mërgim ka qëndruar tre vjet. /Albinfo.ch

 

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI