Lajme

Për 24 orë, 2686 të infektuar me Covid në Zvicër

Në 24 orët e fundit, 2686 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, transmeton albinfo.ch.

Numri i testeve të kryera është 29,859.

BAG gjithashtu raporton 8 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin. 127 persona shtesë u shtruan në spital.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI