Kosova

Për tri ditë në Kosovë, mbi 500 të shëruar

Sipas të dhënave të fundit, thuhet se për tri ditët e fundit 526 persona e kanë mposhtur koronavirusin në Kosovë, transmeton albinfo.ch.

Numri total i të shëruarve ka arritur në 7 mijë e 343. Kosova ka aktualisht 3 mijë e 792 raste aktive me koronavirus.

Nga ana tjetër, numri i përgjithshëm i rasteve pozitive ka arritur në 11 mijë e 545 me 129 rastet e reja që u konfirmuan dje nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik.

Deri tani, gjithsej 410 persona e kanë humbur betejën me koronavirusin dhe të njëjtit raportohet se kanë pasur edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

IKSHPK vazhdimisht po bën thirrje për respektim të rekomandimeve shëndetësore, me theks të veçantë bartjen e maskave, mbajtjen e distancës dhe higjienës personale.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI