Uncategorized

Përfundon pjesa e parë: Anglia-Kosova 5:1

Anglia është duke fituar 5:1 kundër Kosovës, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 që po zhvillohet momentalisht në Southampton.

Mërgim Vojvoda shënoi në portën e vet në minutën e 38-të.

Ndërsa, Anglia shënoi edhe dy gola të tjerë, ku golashënuesi ishte J. Sancho, në minutën e 44-t dhe 45.