Futboll

Përleshje mes tifozëve para ndeshjes Serbi-Angli

Një përplasje e dhunshme ka ndodhur midis tifozëve serbë dhe atyre anglezë në rrugët e Gelsenkirchen, vetëm disa orë përpara startit të ndeshjes mes dy kombëtareve.

Videoja e sherrit është bërë menjëherë virale, teksa shihen se një lokal kanë fluturuar karrige dhe tavolina nga njëra anë në tjetrën, teksa nuk mungoi as ndërhyrja e policisë gjermane, transmeton albinfo.ch.

Siç bëjnë me dije mediat e huaja, shkak për këtë sherr u bënë disa shqiptarë, të cilët u përplasën me tifozët serbë dhe kjo bëri ndërhyrjen e atyre anglezë. Por ky version ende nuk është konfirmuar zyrtarisht.